Dompoisk.com
 

Объявления Статьи Новости
Поисковик
Тип
Область:
Город:
Поселок/район:
Цена от
до  
Только с фото
Продажа
Аренда
Обмен

Квартиры по областям
Авторизация
  Регистрация
Забыли пароль?

Квартиры без посредников в Киеве долгосрочно

Продажа квартир Киев без посредников! Квартиры в аренду посуточно от хозяев в Киеве, киевской области и других регионах Украины.

Доска бесплатных объявлений по недвижимости

Ежедневно пополняемая база бесплатных объявлений со всех регионов Украины, недвижимость Киева и Киевской области. Вы можете снять квартиру без посредников в Киеве долгосрочно и дешево.

Недвижимость, квартиры от хозяев в Киеве на доске объявлений DOMPOISK.COM!

Недвижимость в Ирпене


Реформи БТІ: хаос триває

Новость от 19.02.2013

Після введення з 1 січня 2013 року нового порядку держреєстрації прав власності на нерухоме майно в українців виникли неабиякі проблеми. У відділеннях Державної реєстраційної служби України шикуються черги, а реєстратори просто не справляються з потоком бажаючих внести інформацію до Єдиного держреєстру або отримати виписку.
Винуватого у цьому бардаку знайшли швидко. Ним виявився глава, тепер уже колишній, Укргосреестра Леонід Єфименко. Через місяць авральної роботи Микола Азаров ініціював звільнення її керівника. Прем'єр був незадоволений помилками, а іноді і очевидними організаційними прорахунками під час звпровадження нової системи. Чому з самого початку для людей були створені певні незручності? Хто заважав уникнути їх відразу ж?

Нагадаємо, що за задумом чиновників у Держреєстрі все повинно було працювати за принципом «єдиного вікна», що означає можливість отримати всі довідки в одному місці. Теоретично це повинно було викорінити корупцію і полегшити життя українцям, однак на практиці вийшло по-іншому.
Корінь усіх негараздів уряд побачив у тому, що як у столиці, так і в областях центри реєстрації відкрилися у майже не пристосованих і важкодоступних для громадян місцях. Крім того, люди були погано поінформовані про місце і час роботи центрів реєстрації, у результаті чого виникали величезні черги.
Якщо вся біда дійсно у «важкодоступних місцях», то ініціатива Кабміну повернути держреєстраторів в приміщення БТІ, на перший погляд, виглядає цілком логічно. Однак експерти запевняють: черговий переїзд ніяк не вплине на ситуацію, що склалася.

На думку керівника Всеукраїнської асоціації БТІ Дмитра Павленка, спроба розсадити реєстраторів в БТІ пояснюється всього лише бажанням прикрити прорахунки в створенні нової системи. Мін'юст намагається відновити раніше налагоджену, а потім їм же і зруйновану інфраструктуру державної реєстрації прав власності на нерухомість. Крім того, Міністерство в особі Укргосреестра хоче отримати прямий доступ до інвентарним справах, а згодом і повністю взяти під контроль БТІ.
Дмитро Павленко стверджує: сьогодні робота Укргосреестра взагалі побудована таким чином, що уникнути черг неможливо. Для того щоб реєстратор зміг провести всю роботу за 14 днів, він повинен як мінімум не відволікатися на прийом заяв. Насправді ж співробітник фактично весь робочий день тільки прийомом і зайнятий! У відділеннях Укргосреестров, не встигаючи обслужити всіх бажаючих, вдаються до хитрощів. Наприклад, беруть заяву у клієнта, але не реєструють його, натомість обіцяють сказати, прийняли заяву чи ні, через місяць. В одному з відділень Волинської області люди записуються на прийом уже на червень. Крім того, поширилася практика «усних відмов» — це коли на словах пропонують зайти через два тижні чи за місяць. Люди просто не знають, що за цим фактом вони відразу повинні йти в прокуратуру і писати заяву.
Експерти кажуть, що якщо для ринку новобудов практично нічого не змінилося, то власникам «вторинки» не позаздриш. Оскільки БТІ продовжує займатися первинною технічною інвентаризацією квартир (тобто при здачі нового будинку), то всі вони внесені в електронний реєстр, так що незручностей не виникає. Інша справа, що в електронні реєстри внесено близько 30% всієї нерухомості. Звідси і проблеми.

Хто став «крайніми» у всій цій історії, так це нотаріуси. Теоретично під час укладання угоди вони мають право зробити запит в БТІ, однак за законом бюро зовсім не зобов'язані передавати будь-кому відомості, що містяться в інвентарних справах та іншої архівної документації.
Підсумок очевидний: якщо до «нововведень» нотаріус засвідчував в день 10-15 угод купівлі-продажу нерухомості, то зараз одну, максимум дві. За словами Павленка, сьогодні багато нотаріусів бояться вплутуватися, адже «правила гри» ще зрозумілі не до кінця, а за незаконне вчинення нотаріальних дій їм загрожують жорсткі санкції. При такому розкладі вони воліли б перечекати час змін, але у Мін'юсту є важіль управління — позбавлення ліцензії.
Так що нотаріуси, згнітивши серце, працюють, але піднімають ціни, намагаючись відшкодувати власні ризики. Так, якщо в минулому році за оформлення угоди клієнт оплачував реєстраційні дії (72,50 грн) і відсоток від угоди, то сьогодні тільки офіційна плата зросла до 700 грн, а самі нотаріуси за свої послуги беруть 2-3 тис. грн. Сказати, коли всі названі проблеми вирішаться, експерти не можуть — занадто сирим і непродуманим виявився закон. Недарма з самого початку передбачалося, що зміни до нього будуть вноситися в процесі роботи аж до 1 січня 2014-го.Нет комментариев...

Добавьте комментарий

Ваше Имя:


Текст комментария:


обновить
картинку

Введите проверочный код:

Last-Modified: Wed, 22 May 2019 06:02:43 GMT