Dompoisk.com
 

Объявления Статьи Новости
Поисковик
Тип
Область:
Город:
Поселок/район:
Цена от
до  
Только с фото
Продажа
Аренда
Обмен

Квартиры по областям
Авторизация
  Регистрация
Забыли пароль?

Квартиры без посредников в Киеве долгосрочно

Продажа квартир Киев без посредников! Квартиры в аренду посуточно от хозяев в Киеве, киевской области и других регионах Украины.

Доска бесплатных объявлений по недвижимости

Ежедневно пополняемая база бесплатных объявлений со всех регионов Украины, недвижимость Киева и Киевской области. Вы можете снять квартиру без посредников в Киеве долгосрочно и дешево.

Недвижимость, квартиры от хозяев в Киеве на доске объявлений DOMPOISK.COM!

Недвижимость в Ирпене


Угоди з землею: що змінилося з 1 січня 2013

Новость от 10.01.2013

Перше, що потрібно відзначити, — набув чинності закон України «Про державний земельний кадастр». Це основа обліку земельних ділянок. Всі останні 10 років з моменту прийняття нового Земельного кодексу саме відсутність налагодженої системи обліку та реєстрації земельних ділянок створило найбільше проблем землевласникам та землекористувачам в Україні.

Тепер функції реєстрації та обліку земельних наділів буде виконувати кадастр. Забезпечувати постійну роботу єдиної бази земельних ділянок покликані кадастрові реєстратори. Вони будуть приймати документи, видавати витягу та довідки і робити це в законодавчо встановлені, до слова, досить обмежені терміни. На те, щоб надати власнику ділянки витяг з кадастру, реєстратору відводиться доба. Відлік починається з моменту подачі заяви — тож працювати реєстраторам доведеться оперативно.

Підстави для відмови у наданні довідки достатньо обмежені. Так що, відстоявши чергу, шанси отримати витяг будуть високі.

Державній реєстрації з 1 січня підлягають права, а не трансакції. Саму угоду з купівлі-продажу землі реєструвати більше не потрібно. Те сааме з орендою: реєстрації підлягають тільки права оренди, а реєструвати сам договір необхідності вже немає

Другий момент — з 1 січня також пішов у минуле інститут державної реєстрації угод із земельними ділянками. Тепер обов'язковій державній реєстрації підлягають права, а не трансакції. Раніше при купівлі-продажу землі нотаріус запевняв угоду і проводив її державну реєстрацію. Після цього необхідно було йти в кадастр, щоб там поставили відмітку про перехід права власності. З нового року проблем стало менше рівно вдічі. Тепер нотаріус після завірення угоди відразу ж сам вносить зміни до реєстру речових прав.

Крім скорочення організаційних труднощів, це прискорює вступ в право власності на землю — тепер воно виникає відразу ж після здійснення угоди і внесення даних про нового власника до реєстру. Ці ж правила застосовні до договорів оренди землі. Державній реєстрації будуть підлягати тільки права оренди, а сам договір реєструвати необхідності вже немає.

Третє — з 1 січня 2013 відійшли в минуле і державні акти на право власності на землю. Не варто лякатися: належним чином оформлені та зареєстровані акти дійсні без обмежень у часі. Але нові акти видаватися не будуть. Їх замінять на свідоцтва про право власності. Видавати ці свідоцтва та вести реєстр речових прав на нерухоме майно буде Укргосреєстр.

Відбувається процедура наступним чином. Після формування ділянки та надання даних в Укргосреєстр ви отримаєте свідоцтво про право власності. Укргосреєстр буде функціонувати найімовірніше за місцерозташуванням місцевого управління Мін'юсту. Він же замінить і БТІ в питанні реєстрації прав на квартири, будинки та інші об'єкти нерухомості, відмінні від земельних ділянок.

Ключовим елементом у всіх цих нововведеннях стане взаємодія кадастру, Укргосреестра і нотаріусів. Усі сторони отримають доступ до єдиних даних про об'єкт, права на нього, обмеженнях його використання або розпорядження ним. В ідеалі це повинно спростити процедури реєстрації, зробити їх оперативнішими і дешевшими.

Одне можна сказати точно: не позаздриш тим, хто зіштовхнувся з необхідністю оформити права на землю в перехідний період

На першому етапі можливі затримки й форс-мажори. Будуть затримки, пов'язані з відсутністю досвіду роботи з новою системою, відсутністю частини норм, які будуть покривати всі нюанси, властиві процесу формування ділянок та їх обороту.

Але в перспективі всі ці норми або роз'яснення Мін'юсту з'являться, і тоді можна буде відчути повноцінний ефект нововведень. Сподіваємося, що він буде позитивним.Нет комментариев...

Добавьте комментарий

Ваше Имя:


Текст комментария:


обновить
картинку

Введите проверочный код:

Last-Modified: Sun, 26 May 2019 06:22:42 GMT