Dompoisk.com
 

Объявления Статьи Новости
Поисковик
Тип
Область:
Город:
Поселок/район:
Цена от
до  
Только с фото
Продажа
Аренда
Обмен

Квартиры по областям
Авторизация
  Регистрация
Забыли пароль?

Квартиры без посредников в Киеве долгосрочно

Продажа квартир Киев без посредников! Квартиры в аренду посуточно от хозяев в Киеве, киевской области и других регионах Украины.

Доска бесплатных объявлений по недвижимости

Ежедневно пополняемая база бесплатных объявлений со всех регионов Украины, недвижимость Киева и Киевской области. Вы можете снять квартиру без посредников в Киеве долгосрочно и дешево.

Недвижимость, квартиры от хозяев в Киеве на доске объявлений DOMPOISK.COM!

Недвижимость в Ирпене


Після нового року оформити покупку житла буде неможливо

Новость от 19.12.2012

Люди який день штурмують Бюро технічної інвентаризації. Біля кожної установи вишикувалися величезні черги, місце в яких займають ще з вечора. Без хабара з бюро неможливо отримати навіть елементарну виписку, а «неофіційні платежі» за реєстрацію прав на нерухоме майно обчислюються в тисячах доларів. Причина паніки в тому, що з січня 2013 року оформляти і завіряти право власності на нерухомість будуть державні реєстратори і приватні нотаріуси. Але вони вже заявили, що до нововведень не готові.

На українському ринку нерухомості небувалий ажіотаж. Народ масово оформляє реальну або фіктивну купівлю-продаж, передає право власності по дарчим, реєструє співвласників житла. Відкладати паперову метушню далі нікуди: в режимі прийому заяв від громадян БТІ будуть працювати тільки до кінця цього тижня. На наступному тижні там опрацюють подані заявки і до нового року установи здадуть свої повноваження по оформленню та переоформленню права власності на нерухоме майно. Після свят ці функції розділять між собою державні реєстратори і нотаріуси, принципи роботи яких багатьом досі не зрозумілі.

БТІ по всій країні зараз працюють в облоговому режимі. Очевидці кажуть, що черга до заповітного віконця починає формуватися з вечора, а в бюро приймають заявки тільки на термінові замовлення, які коштують удвічі дорожче оформлення в звичайному режимі. Причому, крім доплати за терміновість, людям нерідко доводиться витрачати гроші на неофіційні платежі. За словами глави Союзу фахівців з нерухомості України Олександра Рубанова, в столичному БТІ «аванс» за виписку з реєстру коштує близько $ 2,5 тис. Просто так подолати кілометрову чергу неможливо. А навіть якщо це вдалося, зовсім не факт, що щасливчик без зайвих витрат отримає біля віконця той папірець, за яким прийшовв. Пожвавлення ринку нерухомості експерта не радує, і він називає його агонією, за якою вже на початку наступного року послідує повний обвал. За прогнозами, в першому кварталі угоди з нерухомістю в країні не будуть полягати взагалі.

Юристи називають експертну оцінку справедливою і говорять, що новий порядок оформлення недосконалий. Головних змін у ньому всього два: передача повноважень від БТІ держреєстраторам і нотаріусам, а також створення єдиної бази прав власності. В Україні таких баз зараз дві: на нерухомість і на землю. Однак жодне з них не вдалося довести до кінця: нотаріуси все ще не навчені, а реєстр досі не наповнений. Після нового року кількість прямих обов'язків для нотаріусів за законом збільшується. Однак для нотаріату існує не тільки закон, але і посадова інструкція, за якою вони несуть відповідальність за свої дії. Цю інструкцію «забули» адаптувати до нового закону, і зараз вона в деяких моментах йому суперечить. Простіше кажучи, нотаріусам не ясно, як можна виконувати свою роботу з першого січня, щоб не порушити законодавство. Вихід тут один: не працювати взагалі.

Крім нестиковок у нормативно-правовій базі працівникам нотаріальних контор потрібно долати ще й труднощі роботи з єдиним реєстром. За словами Штукатурова, в середньому на самостійне освоєння бази у нотаріуса відводиться близько двох місяців постійної практики, хоча держреєстраторів навчає Міністерство юстиції. Однак не в цьому головна проблема, а в тому, що працювати в новому році доведеться з реєстром, який наполовину порожній. Ініціативу щодо створення єдиної бази прав власності на практиці реалізувати непросто. По-перше, виникають суто технічні проблеми, тому що дві існуючі бази копіюються і накладаються одна на іншу, в результаті з'являється багато помилок. По-друге, немає готовності до співпраці тих, хто відповідає за реєстри сьогодні. До прикладу, в столичному БТІ не оцифровано і половини всіх даних, які тому не можуть бути внесені в єдиний реєстр.

Схожа ситуація практично повсюдно. Нотаріуси самі кажуть, що єдиний реєстр не містить і десятої частки всієї необхідної інформації. Враховуючи, що реєстр на сьогоднішній день порожній, виникає запитання: звідки черпати інформацію про зареєстровані права власності? Нотаріусів ставлять у такі умови, що під час проведення реєстрації вони ризикують опинитися притягнутими до відповідальності. Пересічні громадяни ризикують стати жертвами шахраїв. Наприклад, якщо при накладенні баз даних чиєсь право власності помилково не було занесено в єдиний реєстр. Знаюча людина може цим зловживати, умовно кажучи, вписавши в порожнє місце своє прізвище. Надалі проблеми в доведенні своєї правоти ляжуть саме на плечі потерпілого.

На думку експертів, найбільше нестиковок може виникнути із земельними ділянками. У межах міст, особливо великих, сьогодні зустрічається безліч випадків, коли ділянки наповзають одна на одну. Ця проблема пояснюється технічними причинами, але в той же час вона означає, що чиєсь право може бути не зареєстровано: база просто не пустить у вже заповнену систему координат. Однак власникам квартир теж не варто розслаблятися. Рубанов радить кожному після нового року перевірити, чи є його прізвище в єдиному реєстрі прав власності, а якщо ні, то зайнятися її внесенням. Зробити це допоможуть держреєстратори — їхній штат, за даними Мін'юсту, сьогодні укомплектований на 90%. А ось з продажем і переоформленням власності доведеться почекати, тому що на початку року на це підуть тільки відчайдушні нотаріуси.

Важко пояснити поспіх, з яким влада прагне відібрати повноваження у БТІ. В умовах часткової готовності до реформи це призведе до колапсу на ринку нерухомості і судових розглядів через помилки в єдиному реєстрі. Набагато логічніше в цій ситуації залишити дві системи працювати паралельно хоча б на півроку, завершивши наповнення реєстру і підготовку фахівців в спокійній обстановці. Цікаво, що до експертної думки приєдналися навіть місцева влада. Так, у Луганській міськраді на початку місяця підготували звернення до президента з проханням перенести реєстраційну реформу на 2014 рік. Депутати міськради побоюються ажіотажу і плутанини серед мешканців міста, тому що держреєстратори і нотаріуси, статус яких досі не з'ясований, виявляться неготовими до виконання переданим їм функцій.Нет комментариев...

Добавьте комментарий

Ваше Имя:


Текст комментария:


обновить
картинку

Введите проверочный код:

Last-Modified: Sun, 26 May 2019 06:22:22 GMT