Dompoisk.com
 

Объявления Статьи Новости
Поисковик
Тип
Область:
Город:
Поселок/район:
Цена от
до  
Только с фото
Продажа
Аренда
Обмен

Квартиры по областям
Авторизация
  Регистрация
Забыли пароль?

Квартиры без посредников в Киеве долгосрочно

Продажа квартир Киев без посредников! Квартиры в аренду посуточно от хозяев в Киеве, киевской области и других регионах Украины.

Доска бесплатных объявлений по недвижимости

Ежедневно пополняемая база бесплатных объявлений со всех регионов Украины, недвижимость Киева и Киевской области. Вы можете снять квартиру без посредников в Киеве долгосрочно и дешево.

Недвижимость, квартиры от хозяев в Киеве на доске объявлений DOMPOISK.COM!

Недвижимость в Ирпене


Чи є сенс міняти квартиру на котедж?

Новость от 13.12.2012

Ментальність пострадянського покупця за 20 років помітно еволюціонувала від «малометражок» у типових «панельках» до котеджів розумної площі поблизу столиці. Якщо ознакою забезпеченої людини, яка успішно вирішила своє житлове питання, у 1990-х була більш-менш простора квартира, то на початку 2000-х — житло в новобудові. Нещодавно, наприклад, самим престижним житлом вважалися «Оболонські липки» — перший великий житловий комплекс у столиці, та ще й побудований біля води. І ціни на «квадрати» там росли, бували випадки, коли вартість 3-кімнатної квартири ріелтори за годину могли накрутити на 30 000 дол. Телефонує клієнт — одна ціна, під'їхав на об'єкт — уже інша, у процесі розмови він погоджується на ще більш високу, а як тільки відходить від будинку, ріелтор телефонує і каже, що хазяїн хоче більше.

П’ять років тому в Києві з'явилася достатня кількість людей, обсяг заощаджень яких дозволяв їм набувати вже другий і третій об'єкти нерухомості. Саме вони підштовхнули котеджний ринок до зростання. З 2005-го по 2008 р. кількість котеджних селищ у приміській зоні Києва потроїлася і наблизилася до 80.

Але й після кризи охочих купити будинок у столичному передмісті помітно не поменшало. Навпаки, почало формуватися стійке переконання, що заміська нерухомість цілком може бути альтернативою квартирі. Якщо раніше аргументом «проти» служила віддаленість, то сьогодні екологічна та транспортна ситуація в Києві змушують думати інакше. Нинішні ціни придбання при цьому порівнянні: продавши «двушку» з ремонтом в «Оболонських липках», можна придбати будиночок площею до 200 кв. м за 15–30 км від Києва.

За околиці Києва, звичайно ж, рвуться не всі покупці. Для молодих пар, які зібрали на першу покупку, або для студентів, яким площу в столиці забезпечують батьки, заміська нерухомість, як і колись, невідповідний варіант.

Купують її у першу чергу заможні українці, які цінують простір і екологію. Іноді таке житло купують заради статусу, але останнім часом ця тенденція практично зійшла нанівець. Зате все частіше приватні будинки за межами столиці вибирають родини, які очікують поповнення. Як правило, це вимога мами, яка піклується про комфорт і здоров'я своїх дітей. Причому якщо б це питання можна було вирішити за рахунок оренди, таких угод було б менше. Але вартість оренди гарного будинку — 2000-4000 дол. на місяць, і знайти відповідний варіант останнім часом досить проблематично. Тому такі родини купують котедж за 200–400 тис. дол. А коли діти підростають до 3-4 років, знову продають його. Таким чином вони не тільки заощаджують на оренді, але й можуть отримати прибуток.

Іноді будинок — це свого роду вдалий компроміс або в разі обмежень по бюджету, або в певних життєвих обставинах. Заміське житло набуває популярності у співробітників західних компаній і у наших співвітчизників, які постійно стикаються з європейським стилем життя, проводячи багато часу за кордоном. Якщо врахувати, що в Європі більшість будинків у передмістях великих міст мають площу до 100 кв. м, а, наприклад, на 4-5 лінії у передмісті Лондона таунхаус площею 60 кв. м коштує понад 350 000 євро, то 200 000 дол. за котедж утричі більшої площі в українському suburb сприймається як розкіш.

Зміцнилося помилкова думка, що вартість володіння та обслуговування приватного будинку і транспортних засобів у порівнянні з життям у місті набагато вище і досягає для житла бізнес-класу більше 1000 дол. на місяць. Візьмемо для прикладу 3-кімнатну квартиру площею 130 кв. м у новобудові бізнес-класу в Солом'янському районі. Комунальні платежі становлять тут близько 650 грн. Витрати на світло, воду тощо — плюс 300–350 грн. на місяць. Сім'я, яка живе в квартирі бізнес-класу, звичайно, має хоча б одне паркомісце, яке, як правило, орендується. Вартість оренди — ще 400-800 грн. Таким чином, сумарні щомісячні витрати складають 1400-1800 грн. на місяць.

Аналогічний за рівнем і ціною будинок, наприклад, у котеджному містечку в районі Ірпеня буде мати велику площу — близько 200 кв. м. Плата за обслуговування становить 500 грн. на місяць, причому туди ж увійде і розчищення території від снігу, і контроль стану комунікацій. Приблизно 500–600 грн. складе плата за світло і воду. При цьому паркомісце оплачувати вже не потрібно. Тобто поки різниця на користь заміського життя становить 300–700 грн.

Транспортні витрати, звичайно, у жителя передмістя вище. Додатковий пробіг від того ж Ірпеня до КП становить 15 в одну, або 30 км в обидві сторони. Якщо їздити всі 30 днів на місяць, додатковий трафік складе 900 км, а витрата бензину — в середньому 100 л на місяць. Не економлячи на якості палива, отримуємо 1250 грн «зайвих» витрат. Таким чином, подорожчання за рахунок віддаленості приватного будинку склало лише 550–850 грн. Варто ще врахувати, що продуктовий кошик за містом дешевше мінімум на 200 грн. на місяць.

Багато містян, коли замислюються про переїзд в приватний будинок, не розглядають можливість покупки в режимі trade-in. Але сьогодні на ринку можна знайти пропозицію, за якою наявну квартиру можна передати в рахунок придбання заміського будинку. Подальшу реалізацію квартири бере на себе власник котеджного містечка. Таку бізнес-модель реалізують, наприклад, в містечках «Северинівка», «Ясні Зорі», «Садок Вишневий», «Парк Хаус», Paul's Yard. Час експозиції будинку досягає півроку, а квартири в нормальному стані і виставлені за адекватною ціною продаються в середньому за один-три місяці

Ця схема зручна обом сторонам. Власники квартир, які хотіли б жити в приватному будинку, відчувають дискомфорт у зв'язку з необхідністю жити в орендованій квартирі в період між продажем і покупкою нового житла. Це пов'язано ще і з інститутом реєстрації в країні: жоден банк сьогодні не видасть кредит і не поверне депозит без неї (тобто між продажем і купівлею можуть пройти місяці). У разі trade-in покупець отримує право використати нову нерухомість за містом, робити там ремонт і тільки після переїзду «розлучається» з наявною у нього квартирою.

Для власників котеджних містечок це ще одна вдала схема стимулювання продажів. Адже структура попиту така, що квартири продаються швидше, ніж заміська нерухомість. Час експозиції будинку досягає півроку, а квартири в нормальному стані і виставлені за адекватною ціною продаються в середньому за один-три місяці.

Сьогодні так-сяк продажі ведуться в 60 котеджних містечках. У квітні 2012 року в Київській області налічувалося 267 котеджних містечок, 86 з яких побудовані, 91 — будується, 72 — будівництво заморожене. Серед них економ-класу — 56%.

Можна також придбати котедж у населених пунктах, які більш-менш освоєні столичними жителями. Але при цьому варто враховувати, що експлуатаційні витрати в котеджних містечках все ж нижче, оскільки вони розподіляються між усіма покупцями. Наприклад, проживання в окремо розташованому будинку площею 300–350 «квадратів» обходиться в середньому 2400 грн. на місяць без урахування додаткового пробігу.Нет комментариев...

Добавьте комментарий

Ваше Имя:


Текст комментария:


обновить
картинку

Введите проверочный код:

Last-Modified: Wed, 22 May 2019 06:00:00 GMT