Dompoisk.com
 

Объявления Статьи Новости
Поисковик
Тип
Область:
Город:
Поселок/район:
Цена от
до  
Только с фото
Продажа
Аренда
Обмен

Квартиры по областям
Авторизация
  Регистрация
Забыли пароль?

Квартиры без посредников в Киеве долгосрочно

Продажа квартир Киев без посредников! Квартиры в аренду посуточно от хозяев в Киеве, киевской области и других регионах Украины.

Доска бесплатных объявлений по недвижимости

Ежедневно пополняемая база бесплатных объявлений со всех регионов Украины, недвижимость Киева и Киевской области. Вы можете снять квартиру без посредников в Киеве долгосрочно и дешево.

Недвижимость, квартиры от хозяев в Киеве на доске объявлений DOMPOISK.COM!

Недвижимость в Ирпене


Купівля нерухомості без БТІ: угоди за кілька годин

Новость от 19.11.2012

З 1 січня реєструвати право власності на нерухомість і землю буде Державна реєстраційна служба. Зараз ці функції покладені на БТІ. Ріелтори відзначають, що зміни в даній процедурі позитивно вплинуть на ринок. Адже реєструвати угоди можна буде лише у нотаріуса, що дозволить уникнути необхідності проводити «робочі години» в чергах в бюро.

Зареєструвати нерухомість можна буде за новими правилами. З початку нового року всі покупці і продавці апартаментів будуть реєструвати угоди купівлі-продажу, а також отримувати право власності на житло у нотаріуса. Для цього їм не потрібно буде звертатися в БТІ, стояти в чергах і «домовлятися» з посередниками, щоб швидше подати на розгляд всі необхідні документи. І на всю процедуру, якщо вірити представникам Укргосреєстра, знадобиться всього кілька годин. Потім потрібно буде ще протягом 14 робочих днів почекати виписку з державного реєстру.

Планується, що на столі у нотаріуса буде комп'ютер з доступом до Державного реєстру (за це доведеться заплатити). До єдиної бази даних внесуть всю наявну інформацію про власників житла, а також про іпотеку, податкову заставу апартаментів і багато іншого. Нотаріуси зможуть самостійно змінити інформацію про власника житла на основі невеликого пакету документів - техпаспорта на квартиру і паспорта. При цьому звертатися в БТІ, щоб отримати «оновлений» паспорт як до, так і після підписання угоди купівлі-продажу, вже не потрібно. А це суттєво скоротить час на оформлення документів для продавців житла. Наприклад, зараз бюро робить технічний паспорт протягом 30 робочих днів. Зобов'язати продавця оформити цей документ можна буде тільки за бажанням сторін. Це актуально в тому випадку, коли в квартирі проводилися перепланування і покупець хоче отримати оновлений план майбутньої квартири.

Звертатися в Укргосреєстр більшості покупців буде не потрібно. Представництво служби (а їх в країні відкриється 583) необхідно відвідати в тому випадку, якщо житло раніше не було зареєстровано. Так, місцеві відділення повинні відвідати покупці квартир в новобудовах після введення будинку в експлуатацію або приватного будинку, на який його власники не оформили всі необхідні документи. За всю процедуру реєстрації потрібно буде заплатити близько 200 грн.

Варто відзначити, що введення нових правил не призведе до масового закриття БТІ. Вони будуть займатися оцінкою майна та інвентаризацією об'єктів нерухомості, тобто видавати оновлені технічні паспорти. При цьому деякі експерти схиляються до думки, що в бюро роботи не поменшає. Адже нотаріуси можуть відмовитися реєструвати угоду без оновленого технічного паспорта, побоюючись брати на себе додаткову відповідальність за недостовірні дані. Тому продавцям, можливо, все-таки доведеться відвідувати БТІ. Крім того, фахівці не виключають, що послуги нотаріусів подорожчають. Це пов'язано із зростанням розмірів обов'язкового страхування відповідальності фахівців, яка повинна збільшитися в 7 разів — до 1,1 млн грн. Зростання витрат фахівців позначиться і на вартості послуг нотаріусів. Наскільки сильно - зараз важко сказати.

Незважаючи на це, фахівці відзначають, що нові правила реєстрації нерухомості істотно полегшать цей процес. Якщо вся процедура пройде безболісно, то це позитивно вплине на ринок. Адже покупцям і продавцям не доведеться стояти в чергах, відпрошуватися з роботи і деякий час очікувати отримання права власності на житло. Паніки на ринку нерухомості, яка може бути пов'язана з переходом на нову процедуру, поки не спостерігається. Поки важко спрогнозувати, яким чином нові правила вплинуть на ринок нерухомості. Фахівці радять дочекатися вступу нових правил в силу.

У той же час експерти сподіваються, що їм вдасться уникнути минулорічного сценарію розвитку подій. Тоді планувалося, що нова процедура реєстрації угод купівлі-продажу набуде чинності з 1 січня 2012 року, однак ні нотаріуси, ні Держреєстр не були готові до нових змін. Це викликало паніку на ринку, оскільки багато покупців і продавці намагалися завершити угоди до 2012 року, тобто до вступу нових правил. Однак через неготовність нової процедури її введення відклали на рік. Планується, що вона набуде чинності вже з 1 січня 2013 року.
Нет комментариев...

Добавьте комментарий

Ваше Имя:


Текст комментария:


обновить
картинку

Введите проверочный код:

Last-Modified: Sun, 22 Jul 2018 08:44:33 GMT